Speedline Turini, ...opcenito o tim felgama...

« Older   Newer »
  Share  
MAHNE
view post Posted on 23/2/2008, 17:47




Vec je opce poznata stvar kako je felga speedline turini' klasika na automobilima renault sport odjela pa vec neko vrijeme razmisljam o tome kako bi u buducnosti upravo te felge bile moj izbor za osvjeziti CSa.Ipak,cudi me sto jos nisam vidio niti jednog sa turini' felgama iako ih "brat blizanac"clio sport R3 montira i koristi bez problema.Cuo sam razno-razne teorije kako te felge NE IDU na serijski clio sport 3.Ima li netko sluzbenu informaciju o tome?Mozemo razglabati slobodno.
Stvarno mi je cudno da na r3 idu a na serijalu ne idu??? 17ice,iste kao za clio supertisucusesto.E sad,ne kuzim se ja u ET i te fore.Molim nekog da mi objasni malo.Please? :P
 
Top
BALEV
view post Posted on 23/2/2008, 19:36




Mislim da je ovaj totalno serijski pa su felge gore :blink: Sad tko zna..

image
 
Top
MAHNE
view post Posted on 23/2/2008, 22:39




Stvarno,vidi slike!!!Balev,ti uvijek iznenadis!
Vidio sam na RKH forumu da je jedan decko narucio turini' preko renault hrvatske te kasnije stopirao narudzbu jer je skuzio da ET tih felgi nije pogodan za serijski clio.Moze bit da su na ovoj slici na crvenom sportu turini 18 cola a ne 17 kao sto su oni od clia r3.Mene zanimaju 17 colni bijeli turini.Zanima me i KOD za narudzbu.
 
Top
BALEV
view post Posted on 24/2/2008, 10:41




Tocno ovo je 18", a ti si rekao 17".. taj dio sam preskocio :cry:

Mozda da Hansa pitamo od R3 on bi tu mogao pomci jer meni skoro uvijek nađe kodove za narudžbu pojedinih dijelova..

A ovaj sa RKH koji je narucivao.. taj sam sa sobom nezna sto hoce..

Inace jucer sam vidio jednog 197 sa ultraleggerama 17" i uzasno izgleda na tim kotacima..
 
Top
MAHNE
view post Posted on 24/2/2008, 12:23




Moje skromno misljenje je da na clio 197 pasu samo serijske felge, speedline turini i speedline od CUPa...
Citajuci postove na RKH di se razglaba o tome pasu li turini 17 na 197icu ili ne ne mozes na kraju shvatiti nikakav zakljucak jer nista nisu objasnili do kraja.E,sad,trebalo bi stvarno pitati Hansa.
 
Top
Pug 106
view post Posted on 24/2/2008, 13:49




CITAZIONE (MAHNE @ 24/2/2008, 12:23)
Moje skromno misljenje je da na clio 197 pasu samo serijske felge, speedline turini i speedline od CUPa...
Citajuci postove na RKH di se razglaba o tome pasu li turini 17 na 197icu ili ne ne mozes na kraju shvatiti nikakav zakljucak jer nista nisu objasnili do kraja.E,sad,trebalo bi stvarno pitati Hansa.

...Da, na RKH se digla velika prašina za ništa...I ja sam imao sličan problem kad sam kupovao moje speedline za 106-icu, pa sam počeo računati malo s ET-om i širinom felge...
Služeći se istim izračunom moje je mišljenje da se turini mogu montirati na 197, a turini bi bile izbačene oko 20,5 mm u odnosu na serijske felge, a budući da na forumu imamo člana koji ima distance te širine na 197 ne vidim u čemu bi bio problem... ;)
 
Top
BALEV
view post Posted on 24/2/2008, 14:17




Jednom prilikom prije par mjeseci Hans mi je rekao da trenutno ne postoje felge koje se mogu montirati na 197 osim serijala i Speedline od Cup-a zbog ET-a.. sad mozda su se stvari promjenile tokom vremena.

Neznamo ili znamo kako stvari stoje kod ovjesa na R3?!

Inace ako ja uskoro uzmem 197 definitivno cu staviti odmah Speedline od Cup-a
 
Top
MAHNE
view post Posted on 24/2/2008, 20:55




Neki tvrde da ipak speedline turini ne ide jer smetaju kociona klijesta... hmmm to mi je cudno jer i r3 ima ista ta klijesta od bremba...
 
Top
MAHNE
view post Posted on 26/2/2008, 09:21




Evo doticne felge.Dakle, bijela speedline turini' 17 cola na cliu 3 rs r3...

image



 
Top
RS_172
view post Posted on 26/2/2008, 09:58




QUOTE (Pug 106 @ 24/2/2008, 13:49)
...Da, na RKH se digla velika prašina za ništa...I ja sam imao sličan problem kad sam kupovao moje speedline za 106-icu, pa sam počeo računati malo s ET-om i širinom felge...
Služeći se istim izračunom moje je mišljenje da se turini mogu montirati na 197, a turini bi bile izbačene oko 20,5 mm u odnosu na serijske felge, a budući da na forumu imamo člana koji ima distance te širine na 197 ne vidim u čemu bi bio problem... ;)

ET stnd felga na CS-u 3 je 68 dok je ET Turinia za R3 cak 41 sto je 27mm razlike... -_- Razlika u sirini felga, koliko znam, nema pa mi malo pojasni kako si dosao do tog rezultata... :unsure:

QUOTE (MAHNE @ 24/2/2008, 20:55)
Neki tvrde da ipak speedline turini ne ide jer smetaju kociona klijesta... hmmm to mi je cudno jer i r3 ima ista ta klijesta od bremba...

Vec sam bio pisao o tome da R3 ne koristi ista kociona klijesta, tocnije iz vana mogu izgledati slicno ali nisu iste... cak se i nosac, glavcina, lezaj i disk razlikuju... vidi se lijepo da je i nagib celjusti drugi...
Gledajuci razmak izmedu stnd celjusti i krakova felge, koji je minimalan, dode mi da se pitam kako su uspili toliko stanjiti krakove turinia (ipak je u igri 27mm) a da offset celjusti ostane isti :wacko:
 
Top
Pug 106
view post Posted on 26/2/2008, 11:15




...Serijske felge na 197-ici su 7.5, a turini su 7...a što se tiče kliješta tu ne bi trebalo bit problema jer što je ET manji to su i krakovi udaljeniji od njih. ;)
 
Top
RS_172
view post Posted on 26/2/2008, 11:38




Da, imas pravo, krivo sam razmisljao u vezi udaljenosti krakova i celjusti... ali i podatak o sirini originalnih felgi mi nije poznat... no bit ce jer ako ti kazes valjda je provjereno...

Ok, znaci rijesili smo vise manje, Turini bi trebali ici bez problema na stnd CS-a 3...
 
Top
MAHNE
view post Posted on 26/2/2008, 13:09




Pug106 il vechio saggio del paese ... image image image

ZAKON!!!
 
Top
MAHNE
view post Posted on 2/4/2008, 21:19




Danas smo Damjan (sef od guma) i ja razglabali o toj temi pa lijepo molim Damjana da kaze svoje misljenje... image
 
Top
D.N-A
view post Posted on 2/4/2008, 22:32




evo da se i ja javim i izrazim svoje mišljenje s obzirom da vidim da ste u dvoumici još uvjek.
uvjeren sam da če felga o kojoj mahne govori moči biti montirana na clio iz razloga šta je et manji od standardoga
tako da je nemoguče da dodiruje kočionu čelijust i amortizer,jedini je problem šta bi zbog velike razlike u et(27mm)
moglo doči do struganja gume po blatobranima,mada sumljam jer je felga rađena za takvo vozilo.
 
Top
127 replies since 23/2/2008, 17:47   9423 views
  Share